RNV14FAL620K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES MF HV .25W 620K OHM 1% AXIAL
Category
Resistors
Family
Through Hole Resistors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Height
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
620k
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)
Supplier Device Package
Axial
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
RNV14FAL620K