CRCW1218270RJNEKHP
Manufacturer
Vishay/Dale
Description
RES SMD 270 OHM 5% 1.5W 1218
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
CRCW-HP e3 Series Datasheet
Featured Product
CRCW-HP Series Resistors
Online Catalog
CRCW-HP e3 Automotive Series
Product Training Modules
CRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Category
Resistors
Composition
Thick Film
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Height
0.028" (0.70mm)
Manufacturer
Vishay Dale
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1218 (3246 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power (Watts)
1.5W
Resistance (Ohms)
270
Series
CRCW-HP
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
CRCW1218270RJNEKHP
RES SMD 270 OHM 5% 1.5W 1218
CRCW1218270RJNEKHP
RES SMD 270 OHM 5% 1.5W 1218