CRCW1218270RJNEKHP
Manufacturer
Vishay/Dale
Description
RES SMD 270 OHM 5% 1.5W 1218
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Height
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1218 (3246 Metric)
Power (Watts)
1.5W
Resistance (Ohms)
270
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Supplier Device Package
1218 (3246 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
CRCW1218270RJNEKHP
RES SMD 270 OHM 5% 1.5W 1218
CRCW1218270RJNEKHP
RES SMD 270 OHM 5% 1.5W 1218