RGH2012-2E-P-223-B
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/4W 0805
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Composition
Thin Film
Features
Height
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
22k
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
RGH2012-2E-P-223-B
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/4W 0805
RGH2012-2E-P-223-B
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/4W 0805