RR0816P-1371-D-14H
Description
RES SMD 1.37K OHM 0.5% 1/16W
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Resistance (Ohms)
1.37k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0816
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.5%
Related Product
RR0816P-1371-D-14H
RES SMD 1.37K OHM 0.5% 1/16W