RR0816P-681-B-T5
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0816
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Composition
Thin Film
Features
Height
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Resistance (Ohms)
680
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0816
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Popular Parts
Q1972921
RESISTOR KIT 100-1K 1/16W 500PCS
Related Product
RR0816P-681-B-T5
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0603