RB578VAM100TR
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 700MA TUMD2M
Category
Discrete Semiconductor Products
Family
Single Diodes and Rectifiers
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
700mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
200nA @ 100V
Diode Type
Schottky
Mounting Type
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Package / Case
Reverse Recovery Time (trr)
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
850mV @ 700mA
Related Product
RB578VAM100TR
RB578VAM100TR