BLE32PN300SN1L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
30 Ohm Impedance Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) Surface Mount Power Line 10A 1 Lines 1.6 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C
Category
Filters
Family
Ferrite Beads and Chips
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
BLE32P Series
Online Catalog
EMIFIL® BLE32P Series
Category
Filters
Current Rating (Max)
10A
DC Resistance (DCR) (Max)
1.6 mOhm
Family
Ferrite Beads and Chips
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Murata Electronics North America
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
EMIFIL®, BLE32P
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Other Names
Standard Package
Popular Parts
BLM41PG181SN1L
FERRITE CHIP 180 OHM 3000MA 1806
BLM41PG600SN1L
FERRITE CHIP 60 OHM 6000MA 1806
Related Product
BLE32PN300SN1L
EMI FILTER BEADS 30OHM 10A 1210
BLE32PN300SN1L