B82470A1103M
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
10µH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 305 mOhm Max Nonstandard
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Datasheets
B82470-A1-M Series
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
750mA
DC Resistance (DCR)
305 mOhm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
10µH
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Discontinued
Q @ Freq
Ratings
Series
B82470-A1-M
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
B82470A1103M
FIXED IND 10UH 750MA 305 MOHM