B82470A1103M
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
FIXED IND 10UH 750MA 305 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Current - Saturation
Current Rating
750mA
DC Resistance (DCR)
305 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
10µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
B82470A1103M
10µH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 305 mOhm Max Nonstandard