CDRH2D18/LDNP-220NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Description
22µH Shielded Inductor 680mA 320 mOhm Max Nonstandard
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
CDRH2D18/LD
Online Catalog
CDRH Series
Product Training Modules
Power Inductor Basics
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
300mA
Current Rating
680mA
DC Resistance (DCR)
320 mOhm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Inductance
22µH
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
Ratings
Series
CDRH2D18/LD
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH2D18/LDNP-220NC
FIXED IND 22UH 680MA 320 MOHM
CDRH2D18/LDNP-220NC
FIXED IND 22UH 680MA 320 MOHM