CDRH2D18/LDNP-220NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Description
FIXED IND 22UH 680MA 320 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
300mA
Current Rating
680mA
DC Resistance (DCR)
320 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Inductance
22µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH2D18/LDNP-220NC
22µH Shielded Inductor 680mA 320 mOhm Max Nonstandard
CDRH2D18/LDNP-220NC
FIXED IND 22UH 680MA 320 MOHM