CDRH8D28NP-1R0NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Description
FIXED IND 1UH 7A 11 MOHM SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
6.5A
Current Rating
7A
DC Resistance (DCR)
11 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
1µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±30%
Type
Related Product
CDRH8D28NP-1R0NC
1µH Shielded Inductor 7A 11 mOhm Max Nonstandard
CDRH8D28NP-1R0NC
FIXED IND 1UH 7A 11 MOHM SMD