MLG0603S43NJT000
Manufacturer
TDK Corporation
Description
43nH Unshielded Multilayer Inductor 50mA 2.2 Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
MLG0603S Series, Commercial
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
MLG Series
Product Training Modules
SMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation
Current Rating
50mA
DC Resistance (DCR)
2.2 Ohm Max
Family
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant
1.3GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
43nH
Manufacturer
TDK Corporation
Material - Core
Non-Magnetic
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Ratings
Series
MLG
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Type
Multilayer
Related Product
MLG0603S43NJT000
FIXED IND 43NH 50MA 2.2 OHM SMD
MLG0603S43NJT000