MLG0603S43NJT000
Description
FIXED IND 43NH 50MA 2.2 OHM SMD
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
Current Rating
50mA
DC Resistance (DCR)
2.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant
1.3GHz
Frequency - Test
100MHz
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
43nH
Material - Core
Ceramic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Related Product
MLG0603S43NJT000
43nH Unshielded Multilayer Inductor 50mA 2.2 Ohm Max 0201 (0603 Metric)
MLG0603S43NJT000