NRH3012T4R7MN
Manufacturer
Taiyo Yuden
Description
FIXED IND 4.7UH 1.06A 156 MOHM
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
1A
Current Rating
1.06A
DC Resistance (DCR)
156 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
50MHz
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
4.7µH
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Package / Case
Nonstandard
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Related Product
NRH3012T4R7MN
4.7µH Shielded Wirewound Inductor 1.06A 156 mOhm Max Nonstandard
NRH3012T4R7MN
FIXED IND 4.7UH 1.06A 156 MOHM