MIG200Q2CSB1X
Manufacturer
Powerex, Inc.
Description
Power Driver Module IGBT Half Bridge 1200V 200A Module
Category
Discrete Semiconductor Products
Family
Modules for Power Drivers
Datasheets
MIG200Q2CSB1X
Category
Configuration
Half Bridge
Current
200A
Family
Power Driver Modules
Manufacturer
Powerex Inc.
Package / Case
Module
Part Status
Obsolete
Series
Type
IGBT
Voltage
1200V
Voltage - Isolation
2500VDC