MIG600J2CMB1W
Manufacturer
Powerex, Inc.
Description
Power Driver Module IGBT Half Bridge 600V 600A Module
Category
Discrete Semiconductor Products
Family
Modules for Power Drivers
Datasheets
MIG600J2CMB1W
Category
Configuration
Half Bridge
Current
600A
Family
Power Driver Modules
Manufacturer
Powerex Inc.
Package / Case
Module
Part Status
Obsolete
Series
Type
IGBT
Voltage
600V
Voltage - Isolation
2500VDC