PM25CLB120
Manufacturer
Powerex, Inc.
Description
Power Driver Module IGBT 3 Phase 1200V 25A Module
Category
Discrete Semiconductor Products
Family
Modules for Power Drivers
Datasheets
PM25CLB120
Category
Configuration
3 Phase
Current
25A
Family
Power Driver Modules
Manufacturer
Powerex Inc.
Package / Case
Module
Part Status
Obsolete
Series
Intellimod™
Type
IGBT
Voltage
1200V
Voltage - Isolation
2500VDC