PP150B120
Manufacturer
Powerex, Inc.
Description
Power Driver Module IGBT H-Bridge Inverter 1200V 150A Module
Category
Discrete Semiconductor Products
Family
Modules for Power Drivers
Datasheets
PP150B120
Category
Configuration
H-Bridge Inverter
Current
150A
Family
Power Driver Modules
Manufacturer
Powerex Inc.
Package / Case
Module
Part Status
Quote Required
Series
Type
IGBT
Voltage
1200V
Voltage - Isolation
2500VDC