G3VM-201G2
Manufacturer
Omron
Description
Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.173", 4.40mm)
Category
Relays
Family
Solid State Relays
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
400
Datasheets
G3VM-201G2
Other Related Documents
SSR Design Considerations
How to Read Date Codes
Product Training Modules
MOSFET Relays Overview
Category
Relays
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Family
Solid State Relays
Load Current
200mA
Manufacturer
Omron Electronics Inc-EMC Div
Mounting Type
Surface Mount
On-State Resistance (Max)
8 Ohm
Output Type
AC, DC
Package / Case
4-SOP (0.173", 4.40mm)
Packaging
Tube
Part Status
Active
Relay Type
Relay
Series
G3VM
Supplier Device Package
4-SOP
Termination Style
Gull Wing
Voltage - Input
1.27VDC
Voltage - Load
0 ~ 200 V