G3VM-401EY
Description
Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 6-SMD (0.300", 7.62mm)
Ext. Price
1
Datasheets
G3VM-401BY, EY
G3VM Series Tech Info
Online Catalog
G3VM Series
Other Related Documents
SSR Design Considerations
How to Read Date Codes
Product Training Modules
Medical Solutions
Load Current
120mA
On-State Resistance (Max)
35 Ohm
Package / Case
6-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package
6-SMD
Voltage - Input
1.15VDC
Voltage - Load
0 ~ 400 V
Related Product
G3VM-401EY(TR)